Хановер 96 измъкна 1:1 като домакин на Майнц 05 в мач от четвъртия кръг на германското футболно първенство.

Така възпитаниците на Мирко Сломка останаха без поражение от началото на сезона и с актив от 8 точки се изкачиха на трето място в класирането. Лидери с по 9 точки са Байерн Мюнхен и Вердер Бремен.

Отборът на Майнц стартира по-добре срещата и поведе в резултата още в 70-ата секунда. Сами Алаги се разписа с удар отблизо след пас от дясно на Марсел Рисе.
В средата на полувремето гостите на на два пъти бяха близо до нов гол, но късметът им изневери. Първо в 24-ата минута вратарят Рон-Роберт Цилер успя да отклони с върха на пръстите си в гредата удар от фаул на Золтан Щибер. Две минути Цилер увисна след центриране на Рисе, но Николче Новески прати топката в дясната греда с глава от 6-7 метра.

След половин час игра Хановер изравни. Константин Рауш проби от ляво и пусна отличен пас на точката на дузпата към непокрития Мохамед Абделауе, който засече топката в мрежата. След почивката и двата отбора пропуснаха по няколко положения, но до ново попадение не се стигна.