Хановер 96 изпусна да победи Шалке 04 и двата отбора завършиха 2:2 в мач от 12-я кръг на Първа Бундеслига.

В 26-ата минута Кристиан Фукс изведе на чудесна позиция Пуки, който надбяга Карим Хагуи и Емануел Погатец, след което отблизо разстреля вратаря Рон-Роберт Цилер за 0:1.

Само три минути по-късно в 29-та Кристиан Пандер центрира в наказателното поле на Шалке 04, където Кириакос Пападапулос игра с глава и си вкара автогол за 1:1.

След почивката играчите на Хановер бяха по-активни и логично поведоха, след като в 59-ата минута Ян Шлаудраф даде невероятен пас към Абделуе, който вкара за 2:1.

В 73-ата минута Пуки направи резултата 2:2, след като получи пас от Фарфан и от малък ъгъл отново преодоля Цилер.

След това равенство Шалке остана на пето място с 22 точки, а Хановер заема шеста позиция с 19 точки.