Хановер и Хамбургер завършиха наравно 2:2 в мач помежду си от 12-тия кръг в немската Бундеслига. Домакините се добраха до точката след гол от дузпа на Йири Щайнер в 88-та минута.

Марсел Янсен откри резултата в 15-та минута след отличен пас на Елйеро Елиа. В 26-та обаче домакините изравниха чрез Дидие Я Конан, който въпреки ниския си ръст засече с глава центриране от корнер на Констант Джакпа и от 8 метра вкара за 1:1.

Хамбургер отново излезе напред в края на полувремето, когато Елйеро Елиа се възползва от центриране на Пьотр Триховски и с глава вкара за 2:1.

През второто полувреме двубоят вървеше равностойно и Хамбургер вече се виждаше победител, когато в 86-та минута Йири Щайнер бе фаулиран от Томас Ринкон и сам реализира отсъдената дузпа.

Така Хамбургер стана поредният фаворит, който допуска грешна стъпка в първенството. Преди останалите неделни мачове Хамбургер все пак излезе на второ място с 23 точки, на 3 зад лидера Байер Леверкузен. Хановер пък е 9-ти с 16 точки.