Отборите на Хановер и Херта Берлин не успяха да излъчат победител в първи двубой от 28-ия кръг на Първа Бундеслига. Мачът на стадион „HDI Арена“ приключи при резултат 1:1.

И двата гола в срещата паднаха в последния четвърт част от мача. Първо домакините от Хановер откриха в 75-ата минута след гол на Кристиан Шулц, но Валентин Щокер изравни за гостите осем минути по-късно.

В заключителните моменти от срещата футболистите на Херта Берлин пробваха хаотичен натиск, който обаче не доведе до нов гол и така мачът завърши без победител.

Тимът на Хановер има остра нужда от точки, тъй като продължава да се бори за своето оцеляване. Домакините заемат 14-ото място и се намират на четири точки от зоната на изпадащите. Отборът на Херта пък може да бъде малко по-спокоен с позицията си в средата на таблицата. Тимът от Берлин е 11-ти с актив от 33 точки.