Хамбургер нанесе пета поредна загуба на Борусия Мьонхенгладбах в първи мач от 17-я кръг на Бундеслигата. Гостите от Хамбург се наложиха с 2:1 и поне временно мръднаха до седма позиция в шампионата, като спряха до две серията си загуби.

Ситуацията с Мьонхенгладбах обаче става все по-трудна, и след последния кръг за 2010 година тимът е само с 10 точки, с мач повече, и две точки по-малко от Щутгарт и пет по-малко от Кьолн.

Феновете на Борусия опънаха и транспаранти, с които протестираха против ръководството на тима, и президента.

Елжеро Елиа откри резултата за Хамбургер още в първите секунди на второто полувреме, след като бе намерен отлично от Джонатан Питройпа. Само две минути по-късно обаче Игор Де Камарго изравни резултата, и върна надеждите на Борусия, че може да вземе нещо от мача.

Хамбургер все пак бе по-активният тим, и Пьотр Троховски, който непрекъснато тормозеше защитата на домакините, реализира второ попадение във вратата на Хеймерот. Този гол се оказа и победния в мача за гостите, които удължиха агонията на Мьонхенгладбах.

Останалите срещи от кръга са в събота и неделя, и са последни за календарната 2010 в Бундеслигата.