Хамбургер спечели трета поредна среща и успя да напусне зоната на изпадащите. Отборът на Хууб Стевенс победи Айнтрахт Франкфурт с 3:1 в двубой от 23-ия кръг на германското футболно първенство.

Тенденцията, наложена в Хамбургер през последните няколко седмици, започна още в началото на двубоя. Рафаел ван дер Ваарт откри резултата в 7-та минута. Холандският футболист преодоля защитата на гостите, излезе сам фронтално срещу вратаря и заби топката в мрежата от 22 метра. Домакините контролираха мача през първото полувреме.

В началото на втората част обаче гостите станаха по-активни. Такахара успя да изравни в 59-та минута. В 77-та обаче Троковски навлезе в наказателното поле на Франкфурт отляво и отбеляза второто попадение за Хамбургер. В 3-та минута на продължението Олич оформи крайното 3:1.

С успеха си днес Хамбургер се изкачи на 13-то място във временното класиране с актив от 24 точки. Айнтрахт е 17-и с 23 точки.