Отборът на Хамбургер ШФ записа важни три точки в битката за оставане в елита. Тимът се наложи на собствен терен с 2:1 над Байер Леверкузен в мач от 29 кръг на немската Бундеслига.

Домакините поведоха още в 4-та минута на срещата. След майсторско двойно подаване с Рафаел ван дер Ваарт Хакан Чалханоглу реализира с прецизен удар от дъгата на наказателното поле за 1:0.

След почивката обаче Байер Леверкузен успя да върне гола. В 58-та минута след добра атака през центъра на терена, Юлиан Бранд получи топката от Емир Спахич, стреля извън наказателното поле, вратарят на домакините не успя да се намеси добре и кълбото се оплете в мрежата за 1:1.

В 82-та минута Хамбургер излезе напред за втори път. След чудесно центриране отдясно на Денис Дикмайер, Хейко Вестерман засече от воле за 2:1.

След успеха домакините се намират точно над чертата за опасната зона на изпадащите, Хамбургер временно е на 15-о място с 27 точки, докато Байер Леверкузен е на 4-а позиция с 48 пункта.