Съперникът на Литекс в първия кръг на турнира за Купата на УЕФА Хамбургер победи с 3:0 като гост Борусия Дортмунд и се изкачи на трето място в Бундеслигата.

Хамбургерите поведоха в седмата минута с гол на Хуан Пабло Гереро, а капитанът Рафаел Ван Дер Ваарт удвои резултата 180 секунди преди почивката.

Домакините от Дортмунд останаха с човек по-малко в 51-вата минута, когато Флориан Кринге получи втори жълт картон, а хърватинът Ивица Олич вкара третото попадение за тима от Хамбург в 64-тата минута.

Вторият в класирането до момента Херта изненадващо падна в Берлин от предпоследния Ханза с 1:3. Сърбинът Марко Пантелич откри за домакините още във втората минута, но отбора от Рощок обърнаха резултата с попадения на Ран, Ханге и Дорн.

Третата победа за гостуващите в днешните четири мача постигна Шалке, който с голове на Хамит Алтинтоп и Кевин Курани победи с 2:0 Дуисбург, за който цял мач изигра Благой Георгиев.

Волфсбург и Вердер направиха равенство 1:1, като Диего откри за гостите от Бремен, а Жосуе изравни за вълците.