Хамбургер започна успешно участието си в групите на турнира за Купата на УЕФА, като надделя над Жилина с 2:1 като гост. Младен Петрич откри резултата н 16-та минута, а Ивица Олич покачи на 2:0 в полза на немския тим точно преди полувремето. Рилке успя да върне един гол за Жилина в 68-та минута, но Хамбургер диктуваше действията на терена от първата до последната минута. Момчетата на Мартин Йол показаха страхотна ефективност в действията си на терена. Жилина игра отново много правилно тактически, но бе беззъб в атака.

Гостите си мислеха повече за загубата на Тимоти Атуба след края на срещата, отколкото за резултата. 23-годишният футболист бе заменен принудително в 83-та минута, а предварителните изследвания показаха, че има скъсване в ахилеса. Ако това се потвърди, Атуба със сигурност ще отсъства поне няколко месеца.