Отборът на Хамбургер записа много ценен успех над Щутгарт в изтеглен мач от 7-мия кръг на Първа Бундеслига. Това бе първа победа за Хамбургер за сезона, като до този момент те имаха спечелена едва една точка и твърдо заемаха последното място в подреждането.

Мачът не започна много добре за гостите и само след 18 минути игра, те вече губеха в резултата с 0:1. Мартин Харник от състава на Щутгарт откри в полза на домакините, но с две попадения над Джефри Брума в началото на втората част и Роберт Таше в 67-ата минута, гостите стигнаха до пълния обрат и трите точки.

Преди този двубой Хамбургер имаше записани четири поредни загуби. Победата днес изкачи отбора на 17-ата позиция във временното класиране, а Щутгарт остава шести с 10 точки. Останалите мачове от кръга са утре.