Хамбургер показа, че е един от главните кандидати за титлата в Бундеслигата, след като в дербито на 3-тия кръг победи шампиона Волфсбург с 4:2 на неговия стадион. Двубоят се превърна в истински празник за хилядите, изпълнили до краен предел „Фолскваген Арена”.

Още до 7-та минута гостите вече водеха с 2:0. След 180 секунди игра Хосе Паоло Гереро отбеляза куриозен гол, след като негово центриране заблуди Диего Беналио, удари се в гърба на вратаря и попадна в неговата врата. Шокът доведе до втори гол за ХСВ, дело на Елйеро Елиа след прецизен удар.

Двата отбора размениха ролите си в началото на второто полувреме, когато шампионите на свой ред отбелязаха два бързи гола. В 52-та минута Шефер с перфектен пас намери Звездан Мисимович в наказателното поле, босненецът овладя топката и от един метър без проблеми вкара в опразнената врата за 1:2.

4 минути по-късно новото попълнение на „вълците” Обафеми Мартинс възстанови равенството, след като засече топката с глава неспасяемо за Франк Рост.

Хамбургерите стигнаха до нова преднина в 75-та минута, когато Младен Петрич засече без проблеми центриране на Денис Аого. Крайното 4:2 бе оформено от Ромео Кастелен в 90-та минута след страхотен пробив по дясното крило.

В другия късен неделен мач в Бундеслигата Вердер Бремен победи без проблеми Борусия Мьонхенгладбах с класическото 3:0. Головете за „бременските музиканти” отбелязаха Клаудио Писаро (21’ и 38’) и Налдо (88’), а Месут Йозил в 56-та изпусна дузпа.