Отборът на Хамбургер надделя над Вердер Бремен в интригуващ двубой от 19-ия кръг на Първа Бундеслига. Домакините взеха трите точки с 3:2, като зрителите освен пет гола видяха още куп интересни ситуации, както и два червени картона. Гостите от Вердер приключиха мача с девет човека, след като Фритц и Арнаутович бяха отстранени.

Двубоят на „Нордбанк Арена“ започна отлично за тима на Вердер, който поведе в резултата само след девет минути игра. Асани Лукима-Мулонготи вкара красив гол с глава след центриране от корнер. Изравнителното попадение за домакините дойде в 22-ата минута, когато Сон изравни след самостоятелна акция. При такъв резултат завърши и първата част на срещата.

Секунди след подновяването на играта през втората част, домакините се възползваха отлично от грешка в отбраната Вердер. Денис Аого бе на точното място след центриране пред вратата на гостите, а няколко минути по-късно Артьомс Рудневс направи 3:1.

Головата фиеста на „Нордбанк Арена“ продължи и още в 54-ата минута Папастатопулос върна едно попадение. Малко след това обаче гостите останаха с човек по-малко на терена след втори жълт картон на Клеменц Фритц. В заключителните секунди на срещата Арнаутович набързо си изкара два наказателни картона, оставяйки своите с девет човека на терена.

Във временното класиране Хамбургер заема девето място с актив от 28 точки. Вердер Бремен е 12-ти с 22 точки.