Хамбургер победи закъсалия Кьолн с 3:1 като домакин и се изкачи на върха в класирането в Бундеслигата след изиграването на срещите от четвъртия кръг.

Възпитаниците на Бруно Лабадия събраха 10 точки, колкото има и втория Байер Леверкузен.

Хосе Паоло Гереро се отличи с два гола за успеха.

Парагвайският нападател откри резултата в 19-ата минута с удар от десетина метра след асистенция на Давид Яролим.

Домакините продължиха да натискат, но вратарят Фарид Мондрагон направи серия от впечатляващи намеси, за да не допусне ново попадение.

В 66-ата минута Зе Роберто нахлу в наказателното поле, Юсеф Мохамад с шпагат изби топката от краката на бразилеца, но тя отиде право към непокрития Гереро и нападателят не пропусна да удвои.

Хамбургер продължи да контролира играта, но четвърт час преди края Адил Шихи изненадващо се разписа за Кьолн с шут от 25 метра в горния десен ъгъл.

Домакините все пак стигнаха до трето попадение три минути преди последния съдийски сигнал. Мондрагон фаулира Зе Роберто в наказателното поле и Пьотър Троховски реализира отсъдената дузпа.

Така Кьолн остана без победа и само с една точка от началото на сезона и заема последното място в класирането.