Хамбургер постигна убедителен успех с 2:0 при гостуването на Аугсбург от 9-я кръг на Първа Бундеслига и по този начин се изкачи на четвърто място във временното класиране преди останалите мачове.

Хамбургер поведе с 1:0 в 13-та минута, когато Рудневс с отлично отиграване подаде към Сон, който с удар от границата на наказателното поле на Аугсбург прати топката във вратата на Йенч.

Вестерман стреля опасно с глава в 33-та минута, но топката мина над напречната греда на вратата на Аугсбург.

Една от малкото опасности пред вратата на Хамбургер бе в 41-та минута, когато Даниел Байер стреля, но неточно в аут.

Хамбургер отбеляза втори гол в 63-та минута, когато Рафаел ван дер Ваарт пусна извеждащ пас към Рудневс, който се измъкна от защитник на Аугсбург и отблизо разстреля Йенч, като прати топката под напречната греда.

До края на мача футболистите на Хамбургер контролираха ситуацията на терена, докато натискът на домакините бе много слаб.

След спечелените три точки Хамбургер вече има 13 и се намира на четвърта позиция. Аугсбург остана в зоната на изпадащите, като има 6 точки и заема шестнадесето място.