Нюрнберг и Хамбургер ШФ завършиха 1:1 в мача от 18-ия кръг на Първа Бундеслига. И двете попадения на „Нюремберг“ паднаха след почивката, а гостите изпуснаха трите точки, след като в последната минута удариха греда.

Двубоят не започна добре за Хамбургер ШФ, след като в 11-та минута контузия получи Майкъл Мансиен. Той бе заменен от Джефри Брума. Преди почивката Торстен Финк извърши и още една смяна – в 38-та минута играта напусна Али Арслан, а на неговото място влезе Пер Килян Шелбред.

След почивката, именно Хамбургер ШФ успя да открие резултата. В 70-та минута Артьом Рудневс вкара с глава за 1:0.

Пет минути по-късно в 75-та минута Томас Пекхарт изравни за 1:1.

В края на срещата гостите натиснаха в търсене на успеха, и не бяха далеч, когато Хюнг Мин Сон, който обаче нацели гредата.

Във временното класиране Хамбургер ШФ заема 9-а позиция с актив от 25 точки, а Нюрнберг е 15-и с 21 точки.