Хамбургер победи Вердер с 2:1 в дербито на 14-тия кръг в немската Бундеслига. Тимът от Хамбург успя да излъже своя противник, който бе по-добрият отбор през по-голямата част на мача.

Хосе Паоло Гереро откри резултата в 10-тата минута. Младен Петрич центрира в наказателното поле, Тим Вийзе изби, но топката попадна в перуанеца, който вкара за 1:0.

В 24-тата минута звездата на гостите Диего изравни след невероятно изпълнение на пряк свободен удар, който попадна в горния десен ъгъл и не остави никакви шансове на Рост.

През втората част двата отбора се дебнеха, като по-добрите положения бяха в полза на Вердер. Въпреки това обаче ХСВ стигна до победата чрез Ивица Олич в 74-тата минута. Хърватинът получи топката отдясно на границата на наказателното поле, направи две крачки навътре и с топовен изстрел с левия крак в горния ляв ъгъл на Вийзе донесе успеха на своя тим.

Със спечелените три точки Хамбургер излезе на 5-то място с 26 точки. Вердер пък е на незавидната 9-та позиция с 20.