Хамбургер надделя с минималното 1:0 над Байерн Мюнхен в откриването на пролетния дял от шампионата в Германия. Така домакините излязоха на първо място във временното класиране, изпреварвайки новака Хофенхайм с една точка. От своя страна отборът на Юрген Клинсман е вече трети в подреждането.

Единственият гол в мача падна секунди преди почивката, когато точен с глава бе Младен Петрич. През втората част гостите от Мюнхен бяха пълни господари на терена, но вратарят на Хамбургер Франк Рост направи невъзможното, за да запази вратата си суха и по този начин да подари победата на своя тим.

Тимът на Байерн пропусна куп чисти положения, а нападателят Лука Тони дори успя да се разпише, но главният рефер на двубоя отмени попадението. Немският национал Клозе също имаше брилянтна възможност, но стражът на домакините изби от голлинията.

Така Хамбургер събра актив от 36 точки и ще бъде лидер поне до утре, когато Хофенхайм се изправя срещу Енерги Котбус.