Хамбургер победи Енерги Котбус в мач от 7-мия кръг на немската Бундеслига. Срещата на стадиона в Котбус завърши 2:1, като със спечелените три точки отборът на Мартин Йол излезе начело във временното класиране.

Българският национал Станислав Ангелов игра цял мач за Енерги, докато другият българин Димитър Рангелов бе оставен извън групата заради контузия.

Хамбургер откри резултата в 55-тата минута, когато Хосе Паоло Гереро стреля опасно, Герхард Тремел с последни усилия изби, но топката попадна в Ивица Олич, който от 3 метра безпроблемно вкара за 1:1

Хамбургер все пак стигна до трите точки в 90-тата минута чрез Младен Петрич, който засече с глава центриране от корнер на Пьотър Троховски.

Чавдар Янков остана извън групата на Хановер при равенството 1:1 като гост на Борусия Дортмунд. Валдес изведе домакините напред в 10-тата минута, а 15 по-късно Форсел изравни.

В третия мач от неделната програма Шалке и Волфсбург завършиха също наравно – 2:2.

Кевин Курани откри резултата в 20-тата минута, но през втората част Дзеко и Кауби обърнаха развоя на мача. Отново Курани обаче донесе точката за своя отбор в 93-тата минута, като асистенцията за гола бе на вратаря Нойер.