Отборът на Хамбургер ШФ продължава с доброто си представяне под ръководството на новия треньор Торстен Финк. В мач от 15-тия кръг на Бундеслигата Хамбург победи с 2:0 гостуващия тим на Нюрнберг.

През по-голямата част от мача домакините имаха преимущество и заслужено стигнаха до успеха. Баварците също имаха добри положения, но не успяха да ги материализират. При най-доброто от тях в 58-а минута Томас Пекхарт удари греда след удар с глава.

Резултатът бе открит в 23-а минута, когато след силен шут на вратаря Ярослав Дробни и грешка в отбраната на Нюрнберг, топката стигна до Хосе Паоло Гереро, който вкара майсторски с техничен удар покрай Шефер.

Вторият гол в мача падна в 62-а минута и бе дело на Марсел Янсен. След добра комбинативна атака, Гьоктан Торе изведе в наказателното поле бившият немски национал, който с диагонален удар в далечния ъгъл оформи крайното 2:0.

В класирането Хамбургер ШФ се изкачи на 11-о място със 17 точки, а Нюрнберг е 15-и с 15 точки.