Воденият от Илия Груев отбор на Дуисбург допусна втора поредна загуба във Втора Бундеслига след поражение с 1:2 като домакин на лидера Фортуна Дюселдорф.

Първият гол падна в 40-та минута и беше много красив. Оливер Финк подаде към Рувен Хенингс, който пое топката пред наказателното поле и я изпрати в мрежата на Дуисбург с много силен и точен удар. Това беше неговият девети гол за сезона.

Такаши Усами покачи на 2:0 за Фортуна в 88-та минута, когато получи пас от Давор Ловрен сам срещу вратаря, а Дуисбург успя да върне само един гол.

Това се случи в добавеното време, когато Борис Тасчи беше точен след кратко разбъркване в наказателното поле на гостите.

Така Дуисбург се смъкна на шесто място в класирането с 37 точки, а Фортуна е убедителен лидер с 50.