Воденият от българския треньор Илия Груев отбор на Дуисбург изпълни голямата цел, с която започна първенството във Втора Бундеслига. Кръг преди края, "зебрите" официално си осигуриха оставане в групата.

Това се случи, след като Дуисбург завърши 2:2 като гост на Гройтер Фюрт.

Марко Калиджури откри за Фюрт през първото полувреме, но с два гола в 62-а и 64-а минути Борис Таски и Каули Оливейра-Соуза обърнаха. Все пак домакините стигнаха до точката с гол на Себастиан Ернст.

Тази точка запази и шансовете за оцеляване на Фюрт. Тимът е предпоследен с 39 точки, а в последния кръг цели седем отбора ще бъдат замесени в борбата за спасение като единственият сигурен изпадащ е Кайзерслаутерн.

В тази борба обаче няма да бъдат "зебрите", които с 45 точки са осми.

В същото време стана ясен и вторият участник в Бундеслигата през следващия сезон. Това е тимът на Нюрнберг, който победи Зандхаузен с 2:0 и с актив от 60 точки предсрочно си осигури промоция. Такава още преди това имаше и Фортуна Дюселдорф.

Фортуна завърши 1:1 в дербито с Холщайн Кийл, който с тази точка си гарантира третото място и плейоф за влизане в елита.