Отборите на Шалке 04 и Борусия Мьонхенгладбах загубиха ценни точки в борбата за титлата в Германия. В 20-ия кръг на Бундеслигата Шалке завърши 1:1 у дома с Майнц 05, а Мьонхенгладбах направи нулево реми като гост на Волфсбург.

Така Шалке изостава на две точки от лидера Борусия Дортмунд, а Мьонхенгладбах вече е на три точки след водача.

Шинеду Обаси спаси точката за Шалке с изравнителен гол в 59-а минута, след като преди това в 14-а минута Мохамед Зидан даде преднина за непретенциозния Майнц.

Шалке имаше половин дузина положения за победен гол в последните 30 минути, но нападателите на тима направиха пропуски.

Петият в класирането Байер Леверкузен изпусна трите точки срещу Щутгарт в последната минута. "Аспирините" водеха с 2:1 до самия край, но гол на Мартин Харник в добавеното време спаси точката за Щутгарт.

Щефан Кислинг даде преднина на Леверкузен в 11-а минута, но Юлиян Шийбер изравни за гостите в 23-а минута.

Симон Ролфес отново изведе домакините напред в резултата от дузпа, но Харник попари публиката на Бай Арена в последната минута.

И двата отбора завършиха мача в намален състав след червени картони на Михал Кадлец от Леверкузен в 63-а минута и Кристиан Молинаро от гостите в самия край на мача.

Столичният Херта загуби у дома с 0:1 от Хановер и продължава без спечелена точка в първите си три мача за 2012 година.