Шалке 04 запази крехкия си аванс пред Айнтрахт Франкфурт в класирането на Бундеслигата. „Кралскосините“ се наложиха с минималното 1:0 при домакинството си на Херта Берлин от 25-ия кръг. Единствения гол в мача бе дело на Марко Пяца.

Почти всичко по-интересно в срещата се случи през първите 45 минути.

Херта влезе по-активно в срещата. В 13-ата минута гостите изпълниха фаул, като след центрирането Матю Леки засече добре с глава около точката за дузпата. Ралф Фарман обаче се намеси решително и изби в корнер. След неговото изпълнение Никлас Щарк имаше възможност да се разпише, но без успех.

В 37-ата минута, при първата си п-о-сериозна атака домакините поведоха. При центриране отдясно, Ди Санто отклони леко към Марко Пяца, който откри за 1:0.

След почивката единствената по-интересна ситуация бе в полза на Шалке. Карим Рекик достигна до топката след центриране от фаул, но от близка дистанция прати топката над напречната греда.

Така в класирането Шалке събра 43 точки на втората позиция, точно с една повече от Франкфурт който е трети. Херта е 11-и с 31.

Същевременно третият в таблицата Франкфурт също постигна успех с 1:0 при домакинството си на Хановер.

Единственият гол в мача бе дело на Дани да Коста, който засече хладнокръвно от ъглов удар.

Хановер остава десети в класирането с 32 пункта.