В истинска голова драма се превърна мача от десетия кръг на Първа Бундеслига между отборите на Шалке 04 и Хамбургер, които завършиха 3:3.

Гостите успяха да поведат с два гола аванс през първото полувреме, след като се разписаха Маркус Берг в 26-та минута и Пьотър Троховски в 45-та минута.

През второто полувреме домакините обаче успяха да се върнат в мача с попадение на Кевин Курани в 50-та минута.

Гостите от Хамбургер останаха с човек по-малко в 61-та минута, когато Давид Розенал бе изгонен.

Шмитц изравни резултата в 62-та минута, но гостите отново излязоха напред в резултата с попадение на Маркус Берг в 80-та.

Все пак Шалке 04 успя да стигне до точката в мача, след като Кевин Курани успя да вкара в 90-та минута за крайното 3:3.

Бохум загуби с 1:4 от Вердер Бремен. Домакините поведоха още в 1-та минута с гол на Шестак.

Аарън Хънт успя да изравни резултата в 9-та минута, а в 32-та Марин даде гол аванс за „бременските музиканти”.

През второто полувреме Вердер Бремен стигна до нови два гола дело на Тим Боровски в 76-та и Месут Йозил в 90-та.