Борусия Мьонхенгладбах победи убедително Шалке с 4:1 в мач от третия кръг на Бундеслигата. Като домакин Борусия нанесе тежък удар над „кралскосините“, които продължават ужасното си представяне от началото на сезона.

Още в 17-ата минута резултатът бе открит чрез Андре Хан, който се възползва от добър пас на Макс Крузе.

Кевин-Принс Боатенг имаше добра възможност да изравни, но Ян Зомер отрази удара му. Малко по-късно пък Кристоф Крамер бе близо до втори гол за Борусия, но уцели дясната греда.

В 50-ата минута в прегръдките на съотборниците си отново бе Андре Хан. Той засече перфектно с глава центриране от фаул и не остави шанс на вратаря.

2 минути по-късно Шалке се върна в мача след точно изпълнение от дузпа на Ерик Максим Чупо-Мотинг.

Още 4 минути обаче бяха необходими на домакините за трети гол в тяхна полза. Рафаел намери с перфектно извеждащо подаване Макс Крузе, който реагира мигновено и с удар от близка дистанция вкара за 3:1.

Крайното 4:1 оформи Рафаел в 79-ата минута след перфектен изстрел в горния ляв ъгъл.

В класирането Борусия е на четвърто място с 5 точки, докато Шалке е на незавидната 16-а позиция с едва една точка от 3 двубоя.