Елитният германски футболен рефер Феликс Брих ще прекрати дългата си кариера през лятото на 49-годишна възраст.

"Повече от доволен съм от това, което постигнах, а като спортист се усеща кога нещата са към своя край. Тръгвам си само с положителни чувства“, каза Брих в изявление на сайта на Германската футболна федерация.

Брих беше обявен два пъти за световен рефер на годината и шест пъти за рефер на годината на Германия.

Той е германският съдия с най-много мачове в Бундеслигата, в момента 352, и също така е ръководил 138 мача от втора дивизия, откакто започна със съдийството през 1999 г.

Международната кариера на Брих, която приключи през 2021 година, беше увенчана от финала на Шампионската лига през 2017 г. между Реал Мадрид и Ювентус. Той също така ръководи мачове на световни и европейски първенства и олимпийски игри./БТА