Германия победи „едва” с 6:0 отбора на Сан Марино в мач от квалификационна група Д за Евро 2008.

Наставникът на Бундестима Йоаким Льов започна с най-добрите си налични футболисти, въпреки очакванията за лесна победа. В отсъствието на Михаел Балак, капитанската лента носеше играча на Байер Леверкузен Бернд Шнайдер.

Първият гол в срещата падна едва в последната минута на първото полувреме след удар с глава на Кевин Курани.

В 52-рата минута новото попълнения на Байерн Мюнхен Марсел Йансе вкара в опразнената врата след грешка на вратаря Алдо Симончини.

Две минути по-късно братът на вратаря, Давиде Симончини получи втори жълт картон за фаул срешу Курани в наказателното поле. Така защитникът трябваше да напусне терена, а Торстен Фрингс вкара отсъдената дузпа.

Между 63-тата и 65-тата минута влезлият като резерва футболист на Щутгарт Марио Гомез вкара първите си две попадения за Бундестима.

Крайният резултата оформи другата резерва – Клеменс Фритц. Футболистът на Вердер вкара от около 8 метра след двоен пас със своя съотборник Фрингс.

Така след другия мач от днешната програма в групата, завършил 0:0 между Уелс и Чехия, немците излязоха на 1-вото място като имат и мач по-малко. Сан Марино пък е на последната позиция без спечелена точка.