Германия продължава с пълен актив битката си за място на Евро 2012. Бундестимът записа четвърти пореден успех в група А, след като надигра като гост Казахстан с 3:0. Така немците вече имат 12 точки и са с 6 пред Австрия и Турция.

Успехът не дойде толкова лесно за футболистите на Йоги Льов, които отбелязаха първия си гол едва в началото на второто полувреме. Автор на попадението бе Миро Клозе, който се възползва от пас на Подолски.

Отново Полди изведе влезлия като резерва Марио Гомес в 76-та минута и нападателят на Байерн майсторски вкара в далечния ъгъл за 2:0.

Самият Подолски узакони отличния си мач с гол в 85-та минута. Футболистът на Кьолн нахлу в наказателното поле на Казахстан след самостоятелна акция и от 11 метра с мощен удар оформи крайното 3:0.