Германия продължава уверено кампанията си в световните квалификации. Бундестимът се справи без проблеми с Уелс като гост. Двубоят на „Милениъм Стейдиъм” завърши 2:0 за немците след голове на Михаел Балак и автогол на Ашли Уилямс.

В 11-тата минута капитанът Балак откри резултата след страхотен изстрел от далечно разстояние, което попадна в горния десен ъгъл на вратата на Уелс и не остави шансове на Хенеси.

В спокойно темпо немците контролираха играта и можеха да стигнат до втори гол преди почивката.

Това все пак стана в 48-мата минута, когато Марио Гомес се пребори с противников състезател на самата аутлиния, проби в наказателното поле и опита пас по земята. Топката срещна крака на Уилямс, който я вкара неспасяемо в собствената си врата. Така Бундестимът си осигури комфортна преднина, която бе запазена до края на мача.

В класирането Германия продължава да води с 4 точки пред Русия, но „сборная” е с мач по-малко. Финландия е на трето място с 7 точки, но само от 4 мача.