Германия взе златния олимпийски медал в женския турнир по футбол, след като във финалния мач се наложи с 2:1 над Швеция.

След безрезултатно първо полувреме на стадиона в Сао Пауло Бундестимът откри в 48-ата минута чрез Дженифър Марошан.

В 62-ата минута Линда Сембрант си отбеляза автогол и Германия поведе с 2:0. Стина Блекстениус върна едно попадение за Швеция пет минути по-късно, но до края на двубоя скандинавките не успяха да създадат повече проблеми пред вратата на германките.

Канада спечели бронзовия медал в турнира по футбол при дамите на олимпийския турнир, след като в мача за третото място "кленовите листа" се наложиха с 2:1 над домакина Бразилия.

Даян Роуз даде аванс на кандаките през първото полувреме, а Кристин Синклеър удвои аванса им малко след почивката.
Роуз можеше да реши всичко в срещата 15 минути преди края, но ударът и срещна напречната греда на бразилките.

В 79-ата минута Беатрис отбеляза за Бразилия, за да намали на 1:2, но до края "селесао" не успя да намери начин да изравни.

Така Канада взе медал от турнира по футбол за втора поредна Олимпиада, след като в Лондон спечели сребърното отличие. Бразилия за последно бе сред най-добрите три отбора в Пекин през 2008 година.