Германия и Чехия записаха очаквани победи в своите мачове от група D за Евро 2008 и продължават битката помежду си за първото място в потока. Двата тима имат по 26 точки в актива си и със сигурност се класират за първенството на Стария континент в Австрия и Швейцария.

Бундестимът разгроми Кипър с лекота с 4:0 на стадион „AWD-Arena” в Хановер. Головата сметка на домакините откри Клеменс Фритц още във 2-та минута. В 20-та защитникът на Вердер асистира за гола на Мирослав Клозе. Лукас Подолски отново даде приноса си за националния, отбелязвайки гол осем минути след почивката. Крайният резултат оформи Томас Хитцелшпергер в 83-та минута.

В другия мач от потока Чехия се наложи с 3:1 като домакин на Словакия. Трите гола за чехите отбелязаха Григера (13), Кулич (76) и Росицки (83). Голът за гостите бе дело на Галашек, който си вкара автогол в 79-та минута.

В третия двубой от групата победител не беше излъчен – Уелс и Ирландия направиха равен 2:2.