Фрайбург победи Нюрнберг с 3:2 във важен мач в борбата за оцеляване в Бундеслигата. Двата отбора направиха поредното голово шоу от 28-ия кръг на немския шампионат, а със спечелените три точки Фрайбург направи важна крачка към оцеляването си в елита, докато Нюрнберг утежни своята ситуацията.

Гостите откриха резултата в 6-ата минута чрез Емануел Погатец, а Павел Кърмаш изравни в 23-ата. В самия край на първата част Йосип Дърмич даде нов аванс на Нюрнберг след точно изпълнение на дузпа, отсъдена за нарушение на Кърмаш в наказателното поле.

Фрайбург обаче успя да обърне нещата през втората част след голове на Адмир Мехмеди в 53-ата и на Феликс Клаус в 65-ата минута.

В класирането Фрайбург се изкачи на 13-о място с 29 точки, на 5 над зоната на изпадащите. Нюрнберг пък е 15-и, точно над границата, с 26 точки.