Тимът на Фрайбург победи Херта с 2:1 в мач от 18-я кръг на Бундеслигата. Фрайбург стартира 2017-а с поражение от Байерн Мюнхен, но срещу Херта не сгреши и вече е осми във временното подреждане с 26 точки.

За Херта пък това бе второ поредно поражение. Тимът е на шеста позиция с 30 точки в актива си.

Домакините поведоха с гол в 39-ата минута на Яник Хаберер. 32-годишният германец вкара чудесен гол, след като получи от Винченцо Грифо и реализира за 1:0.

Вторият гол за Фрайбург падна в заключителните моменти. В 87-ата минута Нилс Петерсен намери път през защитата на гостите и с хубав удар в долния десен ъгъл вкара за 2:0.

Само минута по-късно, в 88-ата Херта върна един гол. Юлиан Шийбер бе точен за 1:2 след като бе най-съобразителен в наказателното поле.

В добавеното време Онур Булут стреля опасно, но вратарят на гостите се намеси навреме и резултатът се запази 2:1 за Фрайбург.