Фрайбург победи Фортуна Дюселдорф с 1:0 в последния мач от 21-вия кръг на Бундеслигата. Успехът за домакините бе напълно заслужено, но дойде едва в края на мача след гол на Кърмаш в 87-а минута.

Мачът не бе на особено високо ниво като Фрайбург все пак бе по-активният отбор и стигаше до повече голови положения. Още в 17-а минута Йонатан Шмид нацели гредата, а малко след това Макиади стреля в аут вместо да уцели почти опразнената врата.

Гол така и не падаше и изглеждаше, че двата отбора ще завършат без голове, когато в 87-а минута Макс Крузе центрира от корнер в наказателното поле, където Павел Кърмаш надскочи всички и с глава вкара във вратата на Фабиан Гийфер.

В добавеното време Фрайбург можеше да вкара и втори гол, но Макс Крузе стреля отново в гредата.

В класирането Фрайбург се изкачи на пето място с 31 точки, а Фортуна е на 15-а позиция с 24.