Отборът на Фортуна Дюселдорф спечели с 2:0 срещу Кьолн в дербито на опашкарите в Бундеслигата от 11-тия кръг на първенството. Головете бяха отбелязани от Руен Хенингс и Ерик Томи.

Двубоят започна по-активно за домакините, като първият по-сериозен шанс дойде в 25-та минута. След изпълненеи на корнер Хенингс засече с глава, но силният му изстрел срещна страничната греда на вратата на гостите.

В 38-та минута все пак Хенингс достигна до своя гол. След нарушение в наказателното поле на Кьолн реферът на срещата отсъди 11-метров наказателен удар. Германскиятс трелец застана зад топката и не сгреши за 1:0.

Началото на второто полувреме беше равностойно, но втори удар успяха да нанесат домакините. В 61-та Ерик Томи достигна до страхотен дълъг пас на Кай Айхан, успя да се справи с последния останал защитник на Кьолн и разстреля Тимо Хорн за 2:0. Това се оказа и крайният резултата на срещата.

Така Фортуна излезе на 13-то място с актив от 10 точки, докато Кьолн остана на предпоследното място с едва 7 пункта.