Отборът на Волфсбург продължава с кошмарното си представяне от началото на сезона. След слабите игри в шампионата, „вълците продължават да разочароват и в турнира за Купата на Германия, където претърпяха поражение и отпаднаха от надпреварата.

Този път Волфсбург отстъпи като домакин на втородивизионния Енерги с 1:3. Гостите от Котбус откриха само след шейсет секунди игра след точен удар на Петерсен. До края на първото полувреме домакините инкасираха още два гола в своята врата. Шао и отново Петерсен доведоха нещата до класическото 3:0 в полза на Енерги.

През второто полувреме домакините успяха да върнат само един гол чрез звездата си Един Дзеко, който само оформи крайното 3:1.

Друг тим от първия ешелон, който напуска надпреварата е отборът на Кьолн. „Козлите” отстъпиха на Дуисбург и също отпадат на осминафиналите в турнира. „Зебрите” се наложиха с 2:1 като гост.

По-късно са двубоите Алемания Аахен – Айнтрахт Франкфут и Щутгарт – Байерн.