Младежкият национал на България Едисон Йорданов се включи на висока скорост в подготовката на Борусия Дортмунд. Нападателят реализира гол за своя клуб при победата в приятелския мач с 4:1 над нискоразредния Хесен.

Двубоят се игра пред около 17 хиляди зрители, информира официалният сайт на Борусия Дортмунд.

Едисон Йорданов започна мача като титуляр и остана на терена до края на срещата. Старши треньорът Юрген Клоп заложи на много млади футболисти.

През първото полувреме Хесен се възползва от грешка на Борусия и поведе в резултата. След почивката, в 63-та минута българският футболист успя да се разпише за 1:1. След центриране от корнер, Едисон Йорданов стигна до топката и реализира за Борусия.

Българинът е един от осемте футболисти от втория отбор на Борусия, които Юрген Клоп повика за едноседмичната подготовка в Тирол.