Босненският нападател Един Дзеко зашлеви сериозен шамар на вече бившия си треньор Феликс Магат, след като вкара два гола за победата на Волфсбург с 2:1 при гостуването на Шалке 04 от шестия кръг на Първа Бундеслига.

Дзеко се възползва от грешка в отбраната на „кралскосините” в 55-та минута и прати топката в мрежата на Нойер.

Все пак Бенедикт Хьоведес успя да изравни резултата в 80-та минута и даде надежда на феновете на Шалке, която обаче трая по-малко минута.

В 81-та минута босненската звезда на немския шампион Един Дзеко преодоля за втори път Мануел Нойер и оформи крайния резултат в срещата 1:2.

След тази загуба Шалке остана на трето място във временното класиране с актив от 10 точки, а Волфсбург се изкачи на пета позиция с 9 точки.