Бундеслигата е най-резултатното първенство в топ 5 на Европа, но ето, че понякога и в Германия футболистите имат затруднения с реализирането на попадения. Така се случи в неделния ден, в който в два мача не падна нито един гол.

Първо Майнц и Хановер завъртяха скучно нулево реми като мачът не се отличи с почти нищо интересно. Все пак гостите от Хановер бяха по-активният отбор и пред тях се откриха двете по-сериозни възможности за гол. В края на първата част опасен удар с глава на Хоселу бе избит от вратаря Кариус, а в началото на второто полувреме удар на Хироши Киотаке бе избит на голлинията от бранител на домакините.

Тодор Неделев, който по последна информация все още се възстановява от контузия, не попадна в групата за двубоя на Майнц.

0:0 помежду си завършиха също Фрайбург и Борусия Мьонхенгладбах. Домакините бяха по-активният отбор на терена, а най-добрата им възможност за гол бе дузпа в 63-ата минута, която бе пропусната от Ахмир Мехмеди.