Борусия Мьонхенгладбах продължи към полуфиналите на турнира за Купата на Германия, след като отстрани Хамбургер с 2:1 в четвъртфиналната среща.

Две дузпи отсъдени от рефера помогнаха на Борусия да вкара да пъти чрез Ларс Щиндъл и Рафаел.

През първото полувреме нямаше много интересни моменти, а и трите гола паднаха след почивката

В 53-ата минута съдията отсъди дузпа в полза на Мьонхенгладбах, а Щиндъл я би толкова уверено, че стражът на Хамбургер дори не успя да помръдне от мястото си.

В 61-ата минута бе извършено нарушение срещу Йонас Хофман, което даде шанс на гостите да удвоят преднината си с втори наказателен удар. Рафаел се нае с изпълнението му и вкара с 2:0.

В 92-ата минута Хамбургер върна едно попадение чрез Боби Ууд, но това не бе достатъчно, за да продължи и така отпадна от битката за Купата на страната.

Той надбяга защитата на гостите и с диагонален удар, вкара за крайното 2:1.