Воденият от Илия Груев отбор на Дуисбург пропусна отлична възможност да увеличи преднината си на върха в Трета германска лига.

"Зебрите" завършиха 2:2 срещу втория Оснабрюк, след като допуснаха изравнително попадение в добавеното време на мача.

Кваси Врийд откри за Оснабрюк още във 2-ата минута. Дъстин Бомхойер изравни за домакините в 55-ата минута, а Кингсли Онуегбу даде аванс на Дуисбург в 73-ата. Марк Хайдер обаче успя да донесе точката за Оснабрюк с гол в последните секунди на мача.

В класирането Дуисбург има 39 точки, с 3 над Оснабрюк.

В същото време воденият от Павел Дочев Ерцгебиргер Ауе загуби с 0:2 гостуването си на Зандхаузен от Втора Бундеслига. Така тимът на Дочев се върна в зоната на изпадащите като е на предпоследната 17-а позиция с 16 точки, на една от спасителното 15-о място.