Борусия Дортмунд загуби при гостуването си на Кьолн с 1:2 в мач от 17-я кръг на Бундеслигата и записа трето поражение от началото на сезона. Загубата в последния мач на тима за 2015-а година направи разликата с лидера Байерн 8 точки.

Борусия, който празнува 106-я си рожден ден днес остана с 38 точки, а Кьолн е девети с 24 точки в актива си. Успехът бе първи за състава на Кьолн след четири мача без победа в Бундеслигата.

източник: Gulliver/GettyImages

Дортмундци поведоха в 18-ата минута след центриране на Хенрик Мхитарян и гол с глава на Сократис Папастатопулос. В 32-ата вратарят на Борусия Роман Бюрки спаси преднината на гостите след чудесна реакция при атака за Кьолн.

През второто полувреме домакините овладяха инициативата и в 82-ата минута успяха да изравнят с попадение на Симон Цолер, който се възползва от грешка на Бюрки, а в 90-ата Кьолн попари Борусия с втори гол. Антони Модест реализира след пас от Фредерик Соренсен и донесе победата на домакините за 2:1.