Отборът на Борусия Дортмунд допусна втора грешна стъпка в шампионатната си кампания 2019/2020. В 5-ия кръг на Бундеслигата „жълто-черните” изпуснаха да победят навън Айнтрахт Франкфурт, който се добра до 2:2 на своя „Комерцбанк Арена”.

Доста горчиво за всички почитатели на Борусия тимът позволи късни попадения и в двете полувремена. Именно тези пропуски в отбрана отвориха пасив от 3 точки спрямо лидера РБ Лайпциг.

Срещата тръгна по отличен начин за момчетата на Люсиен Фавр. Те откриха резултата след само 11 минути игра. Торган Азар намери Аксел Витсел в наказателното поле с отлично подаване отляво. От движение неговият белгийски сънародник без много напрежение прониза долния десен ъгъл – 0:1.

В 43-ата минута обаче Айнтрахт се върна в играта. Джибрил Соу асистира за Андре Силва, който отбеляза своя дебютен гол за „киселата дива” – 1:1.

След почивката Борусия отново беше тимът, който поведе в резултата. В 66-ата минута Витсел влезе в ролята на асистент, след като първи стигна до отбитата от вратаря топка, за да я поднесе към Джейдън Санчо – 1:2.

В 88-ата минута Айнтрахт отново се възползва от пасивната игра на Борусия в защита. Мартин Хинтерегер изникна отляво, за да отправи ниско центриране по земя във вратарското поле. Топката стигна до резервата Дайчи Камада, който на свой ред центрира остро, а Томас Дилейни без да иска прати топката в собствената си мрежа – 2:2.

Във временното класиране Дортмунд заема 3-о място с 10 точки, колкото имат още тимовете на Фрайбург, Шалке, Борусия Мьонхенгладбах и Байер Леверкузен. Байерн Мюнхен е втори с 11 пункта. Айнтрахт, от своя страна, движи на 9-о място със 7 точки.