Борусия Дортмунд допусна първата си грешна стъпка от началото на сезона в Бундеслигата. След 6 поредни победи, в мач от седмия кръг „жълто-черните“ завършиха наравно 1:1 като гости на Хофенхайм,

Себастиан Руди откри резултата за домакините в 42-ата минута, а обичайният заподозрян Пиер-Емерик Обамеянг изравни в 55-ата след пас на Гонсало Кастро.

По този начин Дортмунд остави Байерн Мюнхен еднолично на върха в класирането. Баварците имат пълен актив от 18 точки, докато Борусия е с 16. Хофенхайм все още няма победа като с 2 точки е на предпоследната 17-а позиция.

Първа победа записаха други два от отборите без успех до момента – Борусия Мьонхенгладбах и Щутгарт. След оставката на Люсиен Фавр тимът на Гладбах бе воден от временния наставник Шуберт, под чието ръководство Борусия победи Аугсбург с 4:2.

4 гола в рамките на първите 21 минути осигуриха успеха за Гладбах, а през второто полувреме Аугсбург върна две попадения.

Щутгарт пък записа първи 3 точки след победа с 3:1 като гост на Хановер в мач, противопоставил два тима без успех до този момент. Така „швабите“ вече са 15-и с 3 точки, докато Хановер се закотви на дъното с едва 1.

Шалке регистрира трета поредна победа след 2:0 над Айнтрахт Франкфурт и така изпревари Волфсбург за третото място в класирането.