Борусия Дортмунд се спаси по уникален начин при домакинството си срещу Хофенхайм в 23-ия кръг на Бундеслигата, като успя да обърне от 0:1 до 3:1. „Жълто-черните“ губеха в резултата до заключителните десетина минути, в които буквално повалиха останалия с 10 души противник.

Изненадващият гол за гостите падна в 23-ата минута, когато Кевин Фоланд се откъсна отляво и напредна към наказателното поле. Германският национал шутира от дистанция, Роман Бюрки не отби особено убедително и отблизо Себастиан Руди го разстреля.

Хофе имаше още една чудесна възможност през първото полувреме, преди всичко да се преобърне с краката надолу в 58-ата минута. Борусия поде контраатака, при която Пиер-Емерик Обамеянг получи топката срещу двама бранители и изчакваше включвания от съотборниците си по крилата. В този момент обаче Руди го застигна и посече с изключително отчаян шпагат в гръб, заради което получи директен червен картон.

Оттук до края Дортмунд натисна зловещо и изравнителният гол дойде в 80-ата минута. Хенрих Мхитарян и Илкай Гюндоган разиграха заучено от корнер, което позволи на арменеца да нахлуе в наказателното поле и да разстреля вратаря с диагонален шут.

Пет минути по-късно Лукаш Пишчек получи пас като по конец отдясно, нахлу в наказателното поле и центрира за резервата Адриан Рамос, който с глава направи 2:1.

Вече в добавеното време Борусия съвсем довърши опонента си – Мхитарян асистира за Обамеянг и последният окончателно подпечата победата.

Така с 54 точки дортмундци продължават да бъдат основния преследвач на лидера Байерн Мюнхен (62), докато третият Херта Берлин има 39. Хофенхайм е предпоследен с едва 18 пункта.

В друг мач от 23-ия кръг на Висшата лига Майнц 05 сюрпризира неприятно Байер Леверкузен и го победи с 3:1.