Валери Домовчийски бе записан сред резервите, но не се появи в игра в мача на Херта от 1-и кръг на Бундеслигата срещу Айнтрахт във Франкфурт, който берлинчани спечелиха с 2:0.

Пред 44 000 зрители Рафаел изведе гостите от Херта напред в резултата две минути преди почивката с хубав диагонален удар. Вторият гол за тима на Домовчийски отбеляза халфа Патрик Еберт след точно час игра. Марко Пантелич стартира контра атака и след двоен пас с Рафаел центрира в наказателното поле, където Еберт от 6 метра без проблеми удвои преднината на берлинчани.

Треньорският щаб на Херта заигра на сигурно и влизането на българския нападател стана безпредметно, затова на терена се появиха дефанзивни играчи.

В другия неделен мач от встъпителния кръг от немското първенство Щутгарт победи Борусия Мьонхенгладбах с 3:1 като гост. За „швабите” точни бяха Хитцелпергер, Марика и Гомес, а Френд отбеляза почетното попадение за Мьонхенгладбах.