С гол в 90-та минута на Димитър Рангелов Енерги Котбус победи с 2:1 като домакин Вердер Бремен в мач от 21-я кръг на Първа Бундеслига.

Станислав Ангелов и Димитър Рангелов играха 90 минути и бяха в основата за победата на своя отбор.

Вердер поведе в 46-та минута чрез гол на Уго Алмейда, но Ивица Илиев успя да изравни резултата.

В 90-та минута Рангелов бе намерен добре и с хубав удар прати топката в мрежата на Тим Вийзе.

В даденото от съдията продължение българският национал бе сменен като на негово място се появи Сьоренсен.

С тази победа Енерги излезе от зоната на изпадащите, като се намира на 14-о място с 20 точки, а Вердер се свлече до 11-а позиция с 27 точки.

Херта загуби с 1:2 при гостуването си на Волфсбург и по този начин берлинчани отстъпиха първото място и остават на втора позиция.

Българският нападател Валери Домовчийски се появи в игра в 87-та минута, когато влезе на мястото на Пол Дардай, но не успя да направи нищо във времето, което престоя на терена.

Сисеро вкара в 62-та минута за Херта, но Дзеко успя да обърне развоя на мача с два гола в 72-та и 84-та минута.

Арминия измъкна равенство 1:1 като домакин на Бохум, а Карлсруе загуби с 0:1 от Айнтрахт Франкфурт. Борусия Мьонхенгладбах успя да надделее с 3:2 срещу Хановер.