Шалке 04 успя да се справи със съпротивата на Херта Берлин и спечели с 2:0 мача между двата отбора от кръг на Бундеслигата.

Мачът в Гелзенкирхен бе първи за новия старши треньор на „кралскосините“ Роберто Ди Матео, който дебютира успешно, благодарение на голове на Клаас-Ян Хунтелаар и Юлиан Дракслер.

Роберто Ди Матео

източник: БГНЕС

Като цяло двубоят бе равностоен, но Шалке създаде по-опасните положения и закономерно стигна до успеха.

Резултатът бе открит в 19-ата минута, когато Дракслер центрира в наказателното поле, там Хунтелаар надскочи своя пазар и от трудна позиция, някъде около точката на дузпата, майсторски засече с глава и вкара във вратата на Томас Крафт за 1:0.

Самият Дракслер вкара красив гол в 65-а минута, с който узакони успеха на Шалке. Немският национал навлезе отдясно към центъра пред границата на наказателното поле и с добър изстрел реализира за крайното 2:0.

В класирането Шалке е на осмо място с 11 точки, докато Херта е на 13-а позиция с 8.