Бившият нападател на българския Левски Гара Дембеле не успя да помогне на своя Фрайбург срещу Байер Леверкузен. В изтеглен мач от 11-ия кръг на Първа Бундеслига „аспирините“ се наложиха минимално 1:0 като гост, а голът на победата реализира ветеранът Михаел Балак още във втората минута на срещата.

Бившият голмайстор на „сините“ от София започна мача като титуляр и остана на терена до 69-ата минута, когато бе заменен от Рейсингер. Дембеле си партнира с предни позиции със звездата на тима Сисе, а в началото на първата част пропусна да изравни от удобна позиция.

След поредната загуба, Фрайбург остава на последното място във временното класиране на шампионата. След изиграни 11 мача отборът на Дембеле има актив от седем точки. Леверкузен пък се изкачи с една позиция и вече е осми, като измести от тази позиция тимът на Хофенхайм.