Отборът на Майнц 05 спечели домакинството си на Айнтрахт Франкфурт в последен мач от 13-ия кръг на Първа Бундеслига. Тимът от едноименния град се наложи с 2:1, като до успеха се стигна след пълен обрат на резултата.

Гостите поведоха в резултата в 33-ата минута чрез Мартин Хинтерегер, но червеният картон, който получи съотборника му Доминик Кор в последната минута на първата част преобърна развоя на срещата.

През втората част гостите в числено намален състав не успяха да се противопоставят на своя противник и допуснаха два безответни гола, които се оказаха достатъчни за трите точки на Майнц.

Карим Онисиво изравни за домакините пет минути след подновяването на играта, а Адам Шалай направи 2:1 в 69-ата минута.

Във временното класиране Майнц е 12-ти, докато Айнтрахт Франкфурт заема десетото място.